Digitaalinen mittakello HCT, lukema 0,001 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on tukeva alumiinikotelo ja erittäin suuri näyttö sekä integroidut kolmiväriset toleranssi-LEDit. Virransäästötila ja automaattinen uudelleenkäynnistys, absoluuttinen järjestelmä. Min/Max/Delta, toleranssi, muunnoskerroin, AutoOff. Mitta-arvon esiasetus (preset) halutulle arvolle. Laskentasuunnan kääntö.
Versio, jossa Bluetooth 5.0. Yhteensopiva valinnaisen HCT- (Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Nostovipu nro 434212, vara- ja erikoisanturi nro 434900; 434910, paristopaketti nro 404310.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiltä pölykertymiltä (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Käytä vain teknisten tietojen mukaisesti.
Epäasianmukainen käyttö
- Vältä tärinää, nykiviä liikkeitä, ravistelua ja iskuja.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Avaa kotelo vain paristokannen kohdalta pariston vaihtoa varten.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Digitaalinen mittakello, jossa on kestävä alumiinikotelo ja erittäin suuri näyttö integroiduilla kolmivärisillä toleranssi-LED-valoilla. Virransäästötila ja automaattinen uudelleenkäynnistys, absoluuttinen järjestelmä. Min/Max/Delta, toleranssi, muuntokerroin, AutoOff. Mittojen esiasetus (preset) mille tahansa arvolle. Laskentasuunnan vaihto.
Versio, jossa Bluetooth 5.0. Yhteensopiva valinnaisen HCT-(Hoffmann Group Connected Tools) -sovelluksen kanssa. Saatavilla maksutta Androidille ja iOS:lle. Voidaan käyttää myös Human Interface Device (HID) -tilassa.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Lisävarusteet
Nostovipu nro 434212, vara- ja erikoisanturi nro 434900; 434910, akkuyksikkö nro 404310.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Työpajastandardi |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Esiasetus-toiminto | kyllä |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 0 - 25 mm |
| Mittausvoima | 0,65 – 1,15 N |
| Kotelon ⌀ | 59.5 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 32.9 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.004 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.001 mm; 0.001 mm; 0.001 mm |
| Langaton käyttö | HID (Human Interface Device); HCT Android-mobiilisovellus; HCT Windows-sovellus; HID (Human Interface Device); HCT Android-mobiilisovellus; HCT Windows-sovellus; HID (Human Interface Device); HCT Android-mobiilisovellus; HCT Windows-sovellus |
| Datalähtö | Bluetooth®-liitäntä |
| Sarja | HCT |
| DMC/SGTIN-koodi saatavilla | kyllä |
| Akkutyyppi | Nappiparisto |
| Virheraja | 0.004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434336 |
|---|---|
| EAN | 4062406720162 |