Videomittausmikroskooppi MM1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Mittausmikroskooppi nopealla kuvankäsittelyllä, korkearesoluutioisella värikameralla ja helppokäyttöisellä, konepajakäyttöön soveltuvalla PC:llä, jossa on multitouch-näyttö ja intuitiivinen M3-mittausohjelmisto.
Heijastusvalo: 56 valkoista LEDiä kahdessa konsentrisessa renkaassa. 1 rengas ja 4 segmenttiä voidaan kytkeä päälle/pois ja himmentää erikseen.
Läpivalaisu: Pitkäikäiset LEDit, telecentriset, kytkettävät ja himmennettävät.
Massiivinen graniittijalusta pintakarkaistulla ristipöydällä ja erittäin tarkoilla ohjauksilla. Ergonominen pikasiirto yhden käden käytöllä molemmilla akseleilla (X ja Y).
Diodilaser asemoinnin apuna. Erittäin korkea toistotarkkuus automaattisen reunantunnistuksen ansiosta.
Nyt M3-ohmistoversiolla 4:
- Moderni 64-bittinen sovellus suurten tietomäärien mukavaan käsittelyyn.
- Laajennettu mittausohjelman kiinnitystila vaihtoehtoisesti standardi- tai laajennetulla kiinnitystilalla.
- Viitekoordinaatiston tallennus ja haku: optimaalisesti soveltuu pikakiinnitysjärjestelmien käyttöön.
- Uudet vientitoiminnot, kuten suora vienti PDF:ään, sekä parannettu nopeus suorassa viennissä Exceliin.
Leikkaustiedot
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 0,35× / 16× / 20×13 mm2.
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 0,5× / 23× / 14×9 mm2.
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 1× / 43× / 7×4 mm2.
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 1,5× / 65× / 4×3 mm2.
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 2× / 90× / 3×2 mm2.
Zoomtaso / näytön suurennus / kuvakenttä: 2,5× / 100× / 3×2 mm2.
Käyttötiedot
- Tavarankulun vastaanotossa, mittaushuoneessa, tuotannossa.
- Yleiskäyttöinen joustavan neljännelosavalaistuksen ja kompaktin mittaustietokoneen ansiosta.
- Eri geometriset muodot ja materiaalit voidaan mitata käyttäjäystävällisesti ja turvallisesti. Dokumentointi on myös mahdollista.
Toimitussisältö
Sis. All-in-One-PC, langaton hiiri, langaton näppäimistö, pölysuoja, virtalähde, koestus-/tarkastustodistus ja käyttöohje.
Erikoislisävarusteet
Objektiivi nro 491912, ohjelmistovaihtoehto nro 491913, teränpuhdistusaine/asetin nro 354788; koestusnormaali nro 491928; tarkkuusruuvipuristin nro 494480; pikakiinnitysjärjestelmä nro 494451; mittausmikroskoopin jalusta nro 492580.
Huomautus
Pituusmittauksen poikkeama EUXY, MPE DIN EN ISO 10360-7:n mukaan suurennuskertoimelle = 0,5.
Sallitut ympäristöolosuhteet: 20 °C ± 1 K, lämpötilagradientti Δth = 0,5 K/h, Δtd = 4,0 K/d, mitattu kalibroidulla normaalilla.
Pyynnöstä voimme tarjota kaikkiin GARANT-videomittausmikroskooppeihin:
- Huoltosopimuksen.
- Asennuksen ja käyttöönoton lyhyellä opastuksella.
- Yksilöllisen koulutuksen työntekijöillenne.
- Kalibroinnin paikan päällä.
Pidätämme oikeuden teknisiin muutoksiin ja kosketusnäytön toteutukseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Videomittausmikroskooppi |
|---|---|
| Mittausalue y | 200 mm |
| Näkökenttä | 14×9 mm |
| Mittausalue x | 300 mm |
| Työskentelyetäisyys | 80 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 20 kg |
| Kamera | 6,4 megapikseliä |
| Pituusmittapoikkeama euxy, mpe optinen (2d) | 2,9 + L / 100 (L mm) lämpötilassa 20 °C ±1 K µm |
| Mittausalue z | 200 mm |
| Objektiivi (x-kertainen) | 0,5 |
| Näytön suurennus (x-kertaa) | 23 |
| Työkappaleen enimmäiskorkeus | 200 mm |
| Nimellisjännite | 230 / 240 V |
| Leveys | 900 mm |
| Pituus | 730 mm |
| Paino | 115 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 950 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 492500 |
|---|---|
| EAN | 4062406160210 |