Tarkkuusruuvipuristin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuusruuvipuristin kromattuna (messinki) tai anodisoituna (alumiini). Ihanteellinen pienille osille, esim. mikroskooppeihin ja profiiliprojektoreihin tai pinnankarheusmittareihin. Kulmatarkkuus 0,04 mm, vaihdettavat leukapalat karkaistua, ruostumatonta terästä sekä muovia. Kiinteät leukapalat prismoilla sylinterimäisille osille. Kiinteän leukapalan lisäprisma sekä pitkien sivujen kiinnitysurat lisäävät käyttömahdollisuuksia.
Huomautus
Saatavana pyynnöstä myös Inox-versiona (ruostumaton).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tarkistusruuvipenkki |
|---|---|
| Kokonaispituus a | 50 mm |
| Suurin jänneväli b | 14.5 mm |
| Leuan leveys a | 15 mm |
| Leuan korkeus c | 6 mm |
| Kokonaisleveys b | 15 mm |
| Kokonaiskorkeus c | 15 mm |
| Ruuvipenkin materiaali | messinki, kovakromattu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 494480 |
|---|---|
| EAN | 4045197525406 |