CNC-videomittausmikroskooppi MM1
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
CNC-ohjattu videomittausmikroskooppi nopealla kuvankäsittelyllä, korkearesoluutioisella värikameralla ja helppokäyttöisellä, työpajakäyttöön soveltuvalla multitouch-näytöllä PC-alustalla.
Heijastusvalo: 56 valkoista LEDiä kahdessa samankeskisessä renkaassa. 1 rengas ja 4 segmenttiä voidaan kytkeä päälle ja pois sekä himmentää erikseen.
Läpivalaisu: pitkäikäiset LEDit, telecentriset, kytkettävät ja himmennettävät.
Massiivinen graniittijalusta pintakarkaistulla ristipöydällä ja erittäin tarkoilla ohjauksilla.
- Mittausohjelmien laatiminen ja käyttö on helppoa.
- Mittausprosessin käytännöllinen automatisointi, esim. lavamittaukset.
- Moderni, käyttäjäystävällinen ja intuitiivisesti ohjattava mittausohjelmisto.
Toimitussisältö
Sisältää All-in-One-PC:n, langattoman hiiren, langattoman näppäimistön, pölysuojan, virtalähteen, tarkastuspöytäkirjan ja monikielisen käyttöohjeen.
Erikoisvarusteet
Objektiivi nro 491912, ohjelmistolisävalinta nro 491913, reunojen puhdistusaine/positionoija nro 354788; tarkastusmittanormaali nro 491928; tarkkuusruuvipuristin nro 494480; pikakiinnitysjärjestelmä nro 494451; mittausmikroskoopin jalusta nro 492580.
Huomautus
Pituusmittauspoikkeama EUXY, MPE DIN EN ISO 10360-7:n mukaan, mitattu suurennuskertoimella = 0,5.
Sallitut ympäristöolosuhteet: 20 °C ±01 K, lämpötilagradientti Δth = 0,5 K/h, Δtd = 4,0 K/d, mitattu kalibroidulla mittanormaalilla.
Oikeus teknisiin muutoksiin ja kosketusnäytön toteutukseen pidätetään.
Rakenne
Moottoroidulla zoom-objektiivilla, suurennus 0,3–3,5-kertainen ja koaksiaalivalo komponenttien tasaisen valaistuksen varmistamiseksi.
Rakenne
CNC-ohjattu videomittausmikroskooppi, jossa on nopea kuvankäsittely, korkearesoluutioinen värikamera sekä helppokäyttöinen, työpajakäyttöön soveltuva multitouch-näyttö PC-alustalla.
Heijastusvalo: 56 valkoista LEDiä kahdessa konsentrisessa renkaassa. 1 rengas ja 4 segmenttiä voidaan kytkeä erikseen päälle/pois ja himmentää erikseen.
Läpivalaisu: pitkäikäiset LEDit, telecentriset, kytkettävät ja himmennettävät.
Massiivinen graniittijalusta pintakarkaistulla ristipöydällä ja erittäin tarkoin johteilla.
- Mittausohjelmien laatiminen ja käyttö helppoa.
- Käytännöllinen mittausprosessien automatisointi, esim. lavamittaukset.
- Nykyaikainen, käyttäjäystävällinen ja intuitiivisesti käytettävä mittausohjelmisto.
Toimitussisältö
Sis. All-in-One-PC:n, langattoman hiiren, langattoman näppäimistön, pölysuojan, verkkolaitteen, testauspöytäkirjan ja monikielisen käyttöohjeen.
Lisävarusteet
Objektiivi nro 491912, ohjelmistovaihtoehto nro 491913, teränpuhdistusaine/asetin nro 354788; mittanormaali nro 491928; tarkkuusruuvipenkki nro 494480; pikakiinnitysjärjestelmä nro 494451; mittausmikroskoopin jalusta nro 492580.
Huomautus
Pituusmittauspoikkeama EUXY, MPE DIN EN ISO 10360-7:n mukaan, mitattu suurennuskertoimella = 0,5.
Sallitut ympäristöolosuhteet: 20 °C ±1 K, lämpötilagradientti Δth = 0,5 K/h, Δtd = 4,0 K/d, mitattu kalibroidulla normaalilla.
Oikeus teknisiin muutoksiin ja kosketusnäytön toteutukseen pidätetään.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | CNC-videomittausmikroskooppi |
|---|---|
| Mittausalue y | 200 mm |
| Näkökenttä | 24×16 – 2×1 mm |
| Mittausalue x | 300 mm |
| Työskentelyetäisyys | 80 mm |
| Työkappaleen enimmäispaino | 20 kg |
| Kamera | 6,4 megapikseliä, automaattitarkennus |
| Pituusmittapoikkeama euxy, mpe optinen (2d) | 2,9 + L / 100 (L mm) lämpötilassa 20 °C ±1 K µm |
| Mittausalue z | 200 mm |
| Objektiivi (x-kertainen) | 0,3 - 3,5 |
| Näytön suurennus (x-kertaa) | 10 - 162 |
| Työkappaleen enimmäiskorkeus | 200 mm |
| Nimellisjännite | 240 V |
| Leveys | 900 mm |
| Pituus | 730 mm |
| Paino | 115 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Korkeus | 950 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 492550 |
|---|---|
| EAN | 4062406160272 |