Stereomikroskooppi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
StereoZoom-mikroskooppi kirkkaisiin ja teräviin, korkearesoluutioisiin kuviin. Säätönuppien koko on sovitettu käteen, ja nuppien säädettävät toiminnot mahdollistavat pitkäaikaisen käytön ilman rasitusta. Silmien välinen etäisyys voidaan säätää yksilöllisesti.
Kalvopainikkeet, 3 valinnaista alavalaistusmenetelmää, 5 LEDiä.
Rakenne
- Integroitu CMOS HD -kamera, 5 megapikseliä.
- Langaton tiedonsiirto wifin kautta maksuttomalla Leica-sovelluksella. Leica-sovelluksen avulla kamera voidaan asettaa, kuvia ja mittauksia ottaa, kommentoida ja lähettää sähköpostitse. Lisäksi kuvia voidaan tallentaa kuvakansioihin ja ladata sosiaalisiin verkostoihin.
- Samanaikainen kameran käyttöoikeus useille käyttäjille.
- Lisäksi HDMI-, USB 2.0- ja Ethernet-lähtö.
- Integroitu SD-korttipaikka.
Leica EZ4W avoimella putkella ja vaihdettavilla okulaareilla. 16×/15B-okulaareilla voidaan dokumentoida kuvia jopa 56-kertaisella suurennoksella.
Toimitussisältö
2 kpl okulaareja 16×/15B.
Erikoislisävarusteet
Okulaari 10×/20B.
Rakenne
StereoZoom-mikroskooppi valovoimaisia ja teräviä korkearesoluutioisia kuvia varten. Säätönuppien koko on sovitettu käteen, ja nuppien säädettävät toiminnot mahdollistavat pitkäkestoisen käytön ilman rasitusta. Pupillietäisyys voidaan säätää yksilöllisesti.
Kalvonäppäimet, 3 valinnaista alavalaistusmenetelmää, 5 LEDiä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Suurennus (kertaa) | 12–56; 12–56; 12–56 |
| Työskentelyetäisyys | 100 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 4,3–18,8 mm; 4,3–18,8 mm; 4,3–18,8 mm |
| Optinen järjestelmä | 10° Greenough, parfokaalinen |
| Katselukulma | 60 astetta |
| Zoomaus | 4,4:1 |
| LED-valaistusjärjestelmä | Integroitu ylävalo ja läpivalaistus voidaan käyttää erikseen tai yhdessä |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Säädettävä valaistus | kyllä |
| Kirkas valo | Valitse kolmesta eri menetelmästä: maksimi kirkkaus 5 LEDillä, viisto ylävalo 3 LEDillä, loiva valokartio 2 LEDillä |
| Paino | 6,3 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 491750 |
|---|---|
| EAN | 7630003590678 |