Stereomikroskooppi valaistulla pohjalevyllä, ilman valaistusta M50
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Modulaarinen tuotejärjestelmä ja siten mikroskoopin optimaalinen mukauttaminen käyttötarkoitukseen.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): tarkennus pysyy vakiona, kun muutat suurennusta.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsijalustalla varustettu rakenne estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen kallistettu putki 45°, 2 kpl okulaaria silmälasien käyttäjille, Achromat-objektiivi 1.0×, jalusta, pölysuoja (antistaattinen).
Valaistu pohjalevy sis. musta/valkoinen pöytäinsertti.
Lisävarusteet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaisuv valaistus nro 491777, koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, koska tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Rakenne
Viisiportainen suurennusadapteri: 6,3×; 10×; 16×; 25×; 40×.
Rakenne
- Modulaarinen tuotealusta ja siten mikroskoopin optimaalinen sovitus käyttötapaan.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): terävyys pysyy vakiona suurennusta muutettaessa.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsitelineellä varustettu malli estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen 45° kallistettu putki, 2 kpl silmälasinkäyttäjien okulaaria, Achromat-objektiivi 1.0×, jalusta, pölysuojus (antistaattinen).
Valaistu pohjalevy sis. pöytäinsertti musta/valkoinen.
Erikoislisävarusteet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaisuyksikkö nro 491777 koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, sillä tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Jalustan pituus | 301 mm |
| Jalustan leveys | 278 mm |
| Suurennus (kertaa) | 6.3 - 40; 6.3 - 40; 6.3 - 40 |
| Työskentelyetäisyys | 89.6 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 5.75 - 36.5 mm; 5.75 - 36.5 mm; 5.75 - 36.5 mm |
| Optinen järjestelmä | Common Main Objective |
| Zoomaus | 5:1 |
| Okulaari | 10×/23B |
| Syväterävyys | 13.7 mm |
| Sarja | M |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G491753M50 |
|---|---|
| EAN | 7630003572254 |