Stereomikroskooppi valaistulla pohjalevyllä, ilman valaistusta
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Modulaarinen tuotealusta ja siten mikroskoopin optimaalinen mukautus käyttötapaan.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): tarkennus pysyy vakiona, kun muutat suurennusta.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsijalustalla varustettu rakenne estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen kallistettu putki 45°, 2 kpl okulaareja silmälasien käyttäjille, Achromat-objektiivi 1.0×, jalusta, pölysuojahuppu (antistaattinen).
Valaistu pohjalevy sis. musta/valkoinen pöytäupotteen.
Lisävarusteet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaistus nro 491777, koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, sillä tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Rakenne
Zoom-lukitus: 8 kytkettävää asentoa toistuviin tehtäviin. Pohjalevy anti-shock-ominaisuudella.
Rakenne
- Modulaarinen tuotealusta ja siten mikroskoopin optimaalinen sovitus käyttötapaan.
- Common Main Objective -optiikkajärjestelmä (CMO): terävyys pysyy vakiona suurennusta muutettaessa.
- Ergonominen muotoilu.
- ESD-kääntövarsitelineellä varustettu malli estää staattisten purkausten aiheuttamat vauriot.
Toimitussisältö
Optiikkapalkki, binokulaarinen 45° kallistettu putki, 2 kpl silmälasinkäyttäjien okulaaria, Achromat-objektiivi 1.0×, jalusta, pölysuojus (antistaattinen).
Valaistu pohjalevy sis. pöytäinsertti musta/valkoinen.
Erikoislisävarusteet
LED-valaistus nro 491755 ja läpivalaisuyksikkö nro 491777 koko BLI.
Huomautus
Tarkista toimitus, sillä tuotekuvat voivat poiketa hieman.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Jalustan pituus | 301 mm |
| Jalustan leveys | 278 mm |
| Suurennus (kertaa) | 7.5 - 60; 7.5 - 60; 7.5 - 60 |
| Työskentelyetäisyys | 83.4 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 3.8 - 30.7 mm; 3.8 - 30.7 mm; 3.8 - 30.7 mm |
| Optinen järjestelmä | Common Main Objective |
| Zoomaus | 8:1 |
| Okulaari | 10×/23B |
| Syväterävyys | 13.7 mm |
| Sarja | M |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 491753 |
|---|---|
| EAN | 2050002078215 |