Stereomikroskooppi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
StereoZoom-mikroskooppi, jonka suurennusalue on 5×–30× ja joka mahdollistaa sekä yksityiskohtien tarkastelun että yleiskuvan. Patentoitu FusionOptics™-tekniikka antaa Leica A60:lle jopa 13,6 mm:n syväterävyyden alimmalla zoomausportaalla – korkeampien komponenttien aikaa vievää jälkitarkennusta ei tarvita.
- Poikkeuksellinen syväterävyys (13,6 mm).
- 46 mm:n näkökenttä.
- Ergonominen työskentely suuren työskentelyetäisyyden (122 mm) ansiosta.
- Antistaattinen muovikotelo.
- Sisältää LED-rengasvalaisimen, jossa 10 valotasoa.
- Diffuusori vähentämään heijastuksia (irrotettava).
Käyttötiedot
Täydellinen teollisiin tarkastuksiin sekä kokoonpano- ja laadunvalvontatarkastuksiin.
Toimitussisältö
Sisältää verkkokaapelin.
Erikoislisävarusteet
Läpivalaisuyksikkö nro 491777, koko BLI.
Rakenne
Joustovarsijalustan kanssa.
- Kohdistus kohteeseen x- ja y-suunnassa on helppoa.
- Helppo korkeudensäätö eri kohdekorkeuksille.
- Maksimaalinen tilansäästö pöytäpuristinkiinnikkeen ansiosta.
Rakenne
StereoZoom-mikroskooppi, jonka suurennusalue on 5×–30× ja joka mahdollistaa sekä yksityiskohtien tarkastelun että yleiskuvan. Patentoitu FusionOptics™-tekniikka antaa Leica A60:lle peräti 13,6 mm syväterävyyden pienimmällä zoomausaskeleella – korkeampien komponenttien työlästä uudelleentarkennusta ei tarvita.
- Poikkeuksellinen syväterävyys (13,6 mm).
- 46 mm näkökenttä.
- Ergonominen työskentely suuren työetäisyyden ansiosta (122 mm).
- Antistaattinen muovikotelo.
- Sis. LED-rengasvalaisin, 10 valotasoa.
- Diffuusori vähentää heijastuksia (irrotettava).
Käyttötiedot
Täydellinen teollisiin tarkastuksiin sekä kokoonpano- ja laadunvalvontatarkastuksiin.
Toimitussisältö
Sis. verkkokaapeli.
Lisävarusteet
Läpäisyvalo nro 491777, koko BLI.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Stereomikroskooppi |
|---|---|
| Suurennus (kertaa) | 5 - 30; 5 - 30; 5 - 30 |
| Työskentelyetäisyys | 122 mm |
| Näkökenttä − ⌀ | 46 mm; 46 mm; 46 mm |
| Optinen järjestelmä | Greenough Fusion Optics™ -tekniikalla |
| Katselukulma | 38 astetta |
| Zoomaus | 6 : 1 |
| LED-valaistusjärjestelmä | 16 Power SMT -LEDillä |
| Suurin ulottuma | 995 mm |
| Suurin terävyysalue | 13.6 mm |
| Värilämpötila, suora valo | 5600 K |
| Energiansyöttö | Verkkovirralla toimiva |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 491782 |
|---|---|
| EAN | 7630003566161 |