Graniittitaso, tarkkuus 00
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Valmistus ja lopputarkastus suoritetaan tietokoneohjatuissa ilmastohuoneissa. Käytetty mittalaitteisto takaa tarkan vastaavuuden kansallisten ja kansainvälisten kalibrointilaboratorioiden kanssa.
DIN 876/00 – erityisesti timanttihienohiottu mittaushuonetta varten.
Rakenne
Erityisen hyvin tasapainotettu luonnonkivi.
- Virheetön, homogeeninen rakenne.
- Taipuma- ja vääntöjäykkä.
- Täysin ruostumaton ja haponkestävä, alhainen lämmönjohtavuus.
- Pinnan mikrotarkka työstö (timanttiläpattu). Sallitut toleranssit alittuvat.
- Optisesti hienohiotut ulkoreunat.
- Alapuolella on tukipisteet (teräskuulainsertit) staattisesti määrätettyä tuentaa varten.
- Kovempi kuin karkaistu teräs (6–7 Mohsin asteikolla), ei-magneettinen eikä sähköä johtava.
Toimitussisältö
Sis. tarkastustodistuksen, kuljetuspakkauksen.
Huomautus
Pyynnöstä: ruostumattomat teräskierreholkit, teräksiset T-urakiskot (nro 430190:lle, ei voida varustaa teräksisillä T-urakiskoilla), tarkkuus 000, muut mitat, välimitat. Toimituskustannukset lisätään.
Toimitussisältö
Sis. teräskuulainsertit.
Tarkkuus
Valmistus ja lopputarkastus suoritetaan tietokoneohjatuissa ilmastoiduissa tiloissa. Käytetty mittalaitteisto takaa tarkan vastaavuuden kansallisten ja kansainvälisten kalibrointilaboratorioiden kanssa.
DIN 876/00 – erityisesti timanttihienohiottu mittaushuonetta varten.
Rakenne
Erityisen hyvin tasapainotettu luonnonkivi.
- Virheetön, homogeeninen rakenne.
- Taipuma- ja vääntöjäykkä.
- Täysin ruostumaton ja haponkestävä, alhainen lämmönjohtavuus.
- Mikrohieno pinnan viimeistely (timanttiläpätt y). Sallitut toleranssit alitetaan.
- Optisesti hiotut ulkoreunat.
- Alapuolella tukipisteet (teräskuula-insertit) staattisesti määrättyä tuentaa varten.
- Kovempi kuin karkaistu teräs (6–7 Mohsin asteikolla), ei-magneettinen eikä sähköä johtava.
Toimitussisältö
Sis. tarkastustodistuksen, kuljetuspakkauksen.
Huomautus
Pyynnöstä: ruostumattomat teräskierreinsertit, teräksiset T-urakiskot (nro 430190: ei voida varustaa teräksisillä T-urakiskoilla), tarkkuus 000, muut mitat, välimitat. Toimituskulut lisätään.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittauslevy |
|---|---|
| Normi | DIN 876 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Tasaisuus | 0.005 mm |
| Paino | 460 kg |
| Paksuus | 160 mm |
| Teräskuulainserttien lukumäärä | 5 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 430400 |
|---|---|
| EAN | 2050001949813 |