Hydraulinen magneettimittateline (jalustalla), hydraulinen hienosäätö jalustassa 400 mm 400 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Hydraulinen mittateline keskuslukituksella. Toiseen käteen jää vapaaksi mittakellon säätöä varten. Kaikki nivelet kiristyvät tiukasti keskusnupilla. Patentoitu mekanismi tuottaa suuren puristusvoiman, joten nupin kääntämiseen tarvitaan vain pieni voima. Öljyhydrauliikka on suojattu öljyhäviöltä kaksoistiivisteillä. Puristusvoimaa voidaan säätää portaattomasti.
Nivelvarret voidaan kääntää 360° mittakellokiinnityksessä ja kääntyä 180°.
Mittakellon pidin varrelle ⌀ 8 mm tai prismalle.
Herkällä, hydraulisella hienosäädöllä magneettijalustassa sovelluksiin, joissa vaaditaan korkeaa tarkkuutta.
Magneettijalka, jossa V-ura pohjassa. Tehokas kestomagneetti. Nuppi magneettivoiman kytkemiseen ja irtikytkemiseen. Magneettivoima vaikuttaa jalustan tasaisen takapinnan ja V-uran kautta.
Toimitussisältö
Magneettijalka nro 440865 koko 1.
Huomautus
Hydrauliset mittatelineet kestävät avoinna olevassa lukituksessa suuria lämpötilavaihteluita. Tällöin öljy tarvitsee jonkin aikaa lämpötilan tasoittumiseen.
Lukitussa tilassa voidaan saavuttaa enintään 15 °C:n lämpötilaero ilman suuria painevaihteluita. Nämä voivat vaurioittaa telinettä tai siihen kiinnitettyjä esineitä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Mittateline |
|---|---|
| Liitäntäkierre | M10-ulkokierre |
| Magneettijalka, leveys | 50 mm |
| Magneettijalka, pituus | 81 mm |
| Magneettijalka, korkeus | 55 mm |
| Pitovoima n. | 1000 N |
| Liitäntäkierteen sijainti | sivu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G440795400 |
|---|---|
| EAN | 4045197635105 |