Pieni mittakello, lukema 0,001 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin pieni digitaalinen mittakello (kotelon halkaisija 45 mm), jossa patentoitu induktiivinen mittausjärjestelmä. Pariston käyttöikä > 3500 h. Laajat toiminnot: ABS- ja suhteellinen tila, PRESET. Varustettu ylimääräisellä lohenpyrstöohjauksella takapuolella.
Toiminto
ABS- ja suhteellinen tila, PRESET.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli, jossa USB ja 9-napainen Opto RS232 -sarjaliitäntä sekä yhdistetty ulkoinen virtalähde, nro 498951.
Toiminto
IP67: Suojaus tilapäistä veteen upotusta vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Erittäin pieni digitaalinen mittakello (rungon halkaisija 45 mm), jossa patentoitu induktiivinen mittausjärjestelmä. Paristonkesto > 3500 h. Laajat toiminnot: ABS- ja suhteellinen tila, PRESET. Varustettu ylimääräisellä lohenpyrstöohjauksella takapuolella.
Toiminto
ABS ja suhteellinen tila, PRESET.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvaruste
Datakaapeli USB:llä ja 9-napaisella Opto RS232 -sarjaliitännällä sekä yhdistetyllä ulkoisella virtalähteellä nro 498951.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Konepajanormi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 12,5 mm |
| Mittausvoima | 0,6–1,3 N |
| Kotelon ⌀ | 45 mm |
| Normi | Konepajanormi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 22 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0.005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434036 |
|---|---|
| EAN | 7640125680911 |