Digitaalinen mittakello, lukema 0,001 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva alumiinikotelo ja suuri näyttö, numerokorkeus 11 mm. Energiansäästötila ja automaattinen uudelleenkytkentä, absoluuttijärjestelmä. Nollaus missä tahansa asennossa mitta-arvojen helppoa vertailua varten. Min/Max/Delta, toleranssi, muuntokerroin, AutoOff.
Mitan esiasetus (Preset) mille tahansa arvolle. Kaksi viitearvoa voidaan tallentaa. Mukautettava painike valittavalle toiminnolle. Mittaussuunnan vaihto.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498948, nostovipu nro 434212, vaihto- ja erikoiskärjet nro 434900; 434910.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | mittakello |
| Normi | Verstasstandardi |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | C1 |
| Mittausalue | 50 mm |
| Mittausvoima | 1,4 − 2,9 N |
| Kotelon ⌀ | 59.5 mm |
| Normi | Verstasstandardi |
| Kiinnitysvartta ⌀ h6 | 8 mm |
| Silmukka mittakellon takapuolella | ei |
| Kotelon paksuus | 32.9 mm |
| Mittapoikkeama e mpe (mittausalue) | 0.005 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vaihdettava näyttö | 0,00005 tuuma |
| Vaihdettava näyttö | 0.001 mm; 0.001 mm; 0.001 mm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä |
| Virheraja | 0.005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 434210 |
|---|---|
| EAN | 7640125025347 |