Digitaalinen sisämikrometri dataulostulolla
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Suoritus
Helppo ja suora luenta korkean kontrastin digitaalinäytöltä. Heti valmis mittaukseen Reference-järjestelmän ansiosta. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lukitustoiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat käyttöpainikkeiden vahingossa painamisesta. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää, alkaen 12 mm:stä kovametallimittaleuoilla. 40 mm:stä alkaen alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
12 mm:stä alkaen mittaamiseen reiän pohjaan asti.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498940, asetusrenkaat nro 484030.
Toiminto
IP52: Suoja vinoon tulevaa vettä (tippuvesi) vastaan, enintään 15° kulmassa normaaliin käyttöasentoon nähden, ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Helppo ja suora luenta kontrastikkaasta digitaalinäytöstä. Valmis mittaukseen heti Reference-järjestelmän ansiosta. REFERENCE-mittausjärjestelmä tallentaa ja säilyttää asetetun nollakohdan myös uudelleenkäynnistyksen jälkeen. Lock-toiminto estää mittausvirheet, jotka johtuvat käyttöppäimien tahattomasta painamisesta. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää, 12 mm:stä alkaen kovametalliset mittaleuat. 40 mm:stä alkaen alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
12 mm:stä alkaen mittaukseen reiän pohjaan asti.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoisvarusteet
Jatkovarsi nro 428950, datakaapeli nro 498940, asetusrenkaat nro 484030.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Tuotetyyppi | 3-pisteen sisämikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä; USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 50 - 60 mm |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 79 mm |
| Mitta a | 0.5 mm |
| Mittaussyvyys jatkeen kanssa | 229 mm |
| Virheraja | 0.005 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 428930 |
|---|---|
| EAN | 4059192010980 |