Digitaalinen sisämikrometri, jossa dataulostulo 12–16 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
3-piste-sisämikrometrit sekä sisäpuoliset pikamittalaitteet, joissa liitäntäkierre mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittävä mittapää; alkaen 12 mm:stä kovametalliset mittaleuat. Alkaen 40 mm:stä alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
Alkaen 12 mm mittaukseen reiän pohjaan asti.
Sisämikrometrit pidennetyllä räikkämekanismilla, nopeat mittaukset karan 1,5 mm nousua kohden. Käytännölliset mittaustoiminnot, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö symboleilla, ABS.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Pidennys nro 428950, datakaapeli nro 498941, asetusrenkaat nro 484030, kiinnityslevy haarukkamikrometrin telineelle nro 428951.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
3-piste-sisämikrometrit, vastaavasti sisäpuoliset pika-anturit, liitäntäkierteellä mittapäiden helppoa vaihtoa varten. Itsekeskittyvä mittapää, 12 mm:stä alkaen kovametalliset mittapalat. 40 mm:stä alkaen alumiininen mittapää painon säästämiseksi.
12 mm:stä alkaen mittaus reiän pohjaan saakka.
Sisämikrometrit pidennetyllä räikkämekanismilla, nopeat mittaukset karan 1,5 mm nousun ansiosta. Käytännölliset mittaustoiminnot, esim. 3 PRESET, toleranssinäyttö symbolein, ABS.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032.
Erikoistarvikkeet
Jatke nro 428950, datakaapeli nro 498941, asetusrenkaat nro 484030, kiinnityslevy kehämikrometritelineeseen nro 428951.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Kalibrointi | B6 |
| Tuotetyyppi | 3-pisteinen sisämikrometri |
| Pakkaus | Stabil box |
| Normi | DIN 863 |
| Datalähtö | USB-liitäntä; Digimatic-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Mittausarvomuisti | MAHR Reference-Lock -järjestelmä |
| Lukema | 0.001 mm |
| Mittausalue | 12–16 mm |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vakiomittasyvyys | 64 mm |
| Mitta a | 0,5 mm |
| Virheraja | 0.004 mm |
| Akkutyyppi | nappiparisto |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G42893112-16 |
|---|---|
| EAN | 4059192064839 |