Kaarimikrometri kierteille ilman lisäosia 0–25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Karkaistu ja hiottu mittakara, jossa reikä mittakärkiä varten. Häikäisemätön, kromattu mittarumpu. Kitkaruuvilla (friktiokytkin) ja pikasyötöllä nopeaa säätöä varten. Lämpöeristetty kaari.
Käyttötiedot
Ulko- kierteiden laippahalkaisijan (flank-⌀) helppoon mittaamiseen. Yksi lisäosapari (ura ja kärki) sopii useille nousuille. Edellytyksenä on, että mitattava kierre-/kulma pysyy muuttumattomana.
Toimitussisältö
Koosta 25–50 alkaen mukana 1 asetusmitta 60°, ilman kierreinserttejä.
Erikoistarvikkeet
Ura ja kärki nro 421652.
Huomautus
Muita mittausalueita saatavana pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | analoginen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari-/palkkimikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | ISO 3611 |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Kalibrointi | Hinta pyydettäessä |
| Mittausalue | 0–25 mm |
| Lukema | 0.01 mm |
| Mittarummun asteikko | 1/50 mm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| Karan-⌀ | 6.5 mm |
| Mittaussylinterin ⌀ | 20 mm |
| Mittapoikkeama e MPE | ±3 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4223400-25 |
|---|---|
| EAN | 4250099618303 |