Digitaalinen kehämikrometri uramittaukseen
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytöllä korkean kontrastin 10 mm korkeat numerot. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Lakattu teräksinen kaari lämmöneristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Ei-pyörivä kara.
QUICK DRIVE, jossa karan nousu 5 mm kierrosta kohti.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25-50 alkaen.
Erikoisvarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Innovatiivinen kehämikrometri, jonka korkeakontrastisessa näytössä on 10 mm korkeat numerot. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Kätevän toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Pyörimätön kara.
QUICK DRIVE karan nousulla 5 mm per kierros.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoislisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaarimikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Työpajanormi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; RS232C-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421685 |
|---|---|
| EAN | 4059192058562 |