Digitaalinen kaarimikrometri uramittaukseen, i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen haaramikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi varmaa lukemista varten. Lakatttu teräshaarukka lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Ei pyörivä kara.
QUICK DRIVE, jossa kierteen nousu 5 mm per kierros.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP65: Suojaus joka suunnasta tulevalta suihkuvedeltä ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen turvallista luentaa varten. Lakattu teräskaari lämmöneristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Ei-pyörivä kara.
QUICK DRIVE, karan nousu 5 mm per kierros.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Lisävarusteet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B2 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0,001 mm |
| Kierretangon nousu | 5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 5 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421695 |
|---|---|
| EAN | 4059192058906 |