Digitaalinen kaarimikrometri siirretyillä mittapinnoilla i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Innovatiivinen haarukkamikrometri, jossa on 10 mm korkeat numerot korkeakontrastisessa näytössä. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Lakattu teräshaarukka lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Mittauskara ja alasin kovametallia.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitan koosta 25–50 alkaen.
Lisävarusteet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkuja vastaan kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa 10 mm korkeat numerot suuren kontrastin näytössä. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Mittakara ja alasin kovametallia.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitan koosta 25–50.
Erikoisvarusteet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Kierretangon nousu | 0.5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421691 |
|---|---|
| EAN | 4059192059033 |