Digitaalinen ulkomikrometri mittakärjellä 0–20 mm 0–20 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi turvallista lukemista varten. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Kätevän toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560, tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Lisävarusteet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen ulkomikrometri, jonka suuren kontrastin näytössä on 10 mm korkeat numerot. Käytännöllinen HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Lakattu teräsrunko lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja erillisten varoitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sisältää 1 pariston nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitan koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaari mikrometri |
| Pakkaus | Kestävä kotelo |
| Normi | Verstasstandardi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; RS232C-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G4216870-20 |
|---|---|
| EAN | 4059192058708 |