Digitaalinen sanka-mikrometri pyöristetyille pinnoille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä suurikontrastiset 10 mm korkeat numerot. Käytännöllinen HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseen varmaa lukemista varten. Lakattu teräskaari lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus haluttuun asentoon. Sujuvan toleranssinäytön lisävaroitusrajoineen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Toiminto
IP65: Suojaus joka suunnasta tulevaa vesisuihkua vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen sanka-mikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja korkea kontrasti. Kätevä HOLD-toiminto mittausarvon lukitsemiseksi varmaa lukemista varten. Lakattu terässanka lämpöeristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja ylimääräisten varoitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
Datakaapeli nro 498941.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kaarimikrometri |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | Pajastandardi |
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä; USB-liitäntä; RS232C-liitäntä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0,001 mm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421683 |
|---|---|
| EAN | 4059192058685 |