Digitaalinen kaarimikrometri kaareville pinnoille i-wi
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Innovatiivinen sankamikrometri, jossa on 10 mm korkeat numerot korkeakontrastisessa näytössä. Kätevä HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Lakattu terässanka lämmöneristyksellä. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sulavan toleranssi-indikoinnin ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50.
Erikoisvarusteet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Toiminto
IP65: Suojaus huuhteluvedeltä kaikista suunnista ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Innovatiivinen kaarimikrometri, jossa on näytössä 10 mm korkeat numerot ja suuri kontrasti. Käytännöllinen HOLD-toiminto mitta-arvon lukitsemiseen turvallista lukemista varten. Lämpöeristetty, lakattu teräskaari. Vaihto suhteellisen ja absoluuttisen mittauksen välillä. Nollaus missä tahansa asennossa. Sujuvan toleranssinäytön ja lisävaroitusrajojen ansiosta käyttäjä näkee, onko ja miten työkappale toleranssirajojen sisällä.
Toimitussisältö
Sis. 1 paristo nro 081560 tyyppi CR2032, 1 asetusmitta koosta 25–50 alkaen.
Erikoistarvikkeet
i-wi langaton vastaanotin nro 498912 STICK.
Tekniset tiedot
| Mittaustekniikka | digitaalinen |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Ulkopuolinen mikrometri |
| Pakkaus | Tukeva kotelo |
| Normi | Työpajastandardi |
| Datalähtö | MAHR i-wi -radiojärjestelmä |
| Vaihdettava näyttö | mm / tuuma |
| Kalibrointi | B1 |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Lukema | 0.001 mm |
| Kierretangon nousu | 0,5 mm |
| LCD-näytön numerokorkeus | 10 mm |
| Langaton käyttö | Valmistajan ohjelmisto |
| Lukema | 0.00005 tuuma |
| Virheraja | 4 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 421693 |
|---|---|
| EAN | 4059192059002 |