Tasovesivaaka säädettävällä libellillä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 877
Tarkkuus
1 = erittäin herkkä pituuslibelli 0,02 mm/m.
2 = hyvin herkkä pituuslibelli 0,1 mm/m.
4 = normaalin herkkä pituuslibelli 0,4 mm/m.
Rakenne
Vankka runko korkealaatuisesta erikoisvaluraudasta, vasaralakkaus. Pohjassa V-ura, jossa hiotut vastepinnat kulmassa (tärkeä piirtämisessä, kohdistuksessa jne.). Kaikki mittapinnat ovat tarkasti yhdensuuntaiset libelliakselin kanssa. Yksi pituus- ja yksi poikittaislibelli, molemmat lasia. Rungossa eristetyt kahvat sekä suojalasit libellien päällä.
Pituuslibellin säädettävyys:
Pituuslibelli voidaan säätää helposti nolla-asentoon ilman välystä säätöruuvilla, eikä purkamista tarvita.
Käyttötiedot
Pintojen, akselien, koneiden jne. kohdistukseen.
Seliteteksti
Säätöruuvi
pituuslibellille.
Pituuslibelli
on jännityksettömästi laakeroitu.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kohdistusvatupassi |
|---|---|
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 877 |
| Kalibrointi | H2 |
| Lukema | 0.02 mm/m |
| Pohjalevyn pituus | 150 mm |
| Tarkkuusluokka | 1 |
| Pohjalevyn pituus | 150 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 468790 |
|---|---|
| EAN | 4045197519238 |