Runkovesivaaka säädettävällä libellillä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 877
Tarkkuus
1 = erittäin herkällä pituuslibellillä 0,02 mm/m.
2 = erittäin herkällä pituuslibellillä 0,1 mm/m.
Rakenne
Vankka runko korkealaatuisesta erikoisvaluraudasta; vasaralakattu. 3 sivua V-hiottu, 1 sivu tasainen. Kumpikin pituus- ja poikittaislibelli lasia. Pituuslibellin herkkyys (asteikkoyksikkö) ilmoitettu kilvessä. Tarkkuus 1: eristetyt kahvat rungossa sekä suojalasi libellien päällä.
Pituuslibellin säädettävyys:
Pituuslibelli voidaan säätää helposti nolla-asentoon ilman välystä säätöruuvilla, eikä purkamista tarvita.
Käyttötiedot
Vaaka- ja pystypintojen, akselien jne. kohdistukseen sekä tarkkaan 90° kulman kohdistukseen.
Huomautus
Magneettinen malli toimitettavissa pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Linjausvesivaaka |
|---|---|
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Normi | DIN 877 |
| Kalibrointi | H1 |
| Lukema | 0.02 mm/m |
| Pohjalevyn pituus | 200 mm |
| Tarkkuusluokka | 1 |
| Pohjalevyn pituus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 469190 |
|---|---|
| EAN | 4045197519252 |