ZCMX 10T304
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
ZCMX 10RakenneYleiskäyttöinen keskiraekarbidi PVD-pinnoitteella. Ensisijainen valinta sorvaus- ja poraussovelluksiin.
ZCMX 10T304
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sorvauksen kääntöterä |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | ZCMX 10T304 |
| Sopii työkalun halkaisijalle dc | 20 mm |
| Laatu/tyyppi | HBZ140 |
| Ensisijainen käyttötarkoitus | P |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.4 mm |
| Kulmasäde | 0.4 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | ZCMX 10T304 |
| Leikkuusyvyys ap max | 2 mm |
| Leikkuusuhde | epäjatkuva lastuaminen; epäjatkuva lastuaminen; epäjatkuva lastuaminen |
| Leikkausnopeus vc ensisijainen käyttö | 50 - 190 m/min |
| Laatu/tyyppi | HBZ035 |
| Osoitus: rouhinta/karhennus | Viimeistely |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Leikkuusyvyys ap | 0.4 - 2 mm |
| Maksimaalinen märkätyöstö | sopiva |
| Leikkuuehdot, jatkuvat | sopiva |
| Epäsäännölliset lastuamisolosuhteet | sopiva |
| Kääntöteräpalaprofiili | neutraali |
| Syöttö f porauksessa | 0.03 - 0.12 mm |
| Syöttö f sorvauksessa | 0.1 - 0.3 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 268433 |
|---|---|
| EAN | 4062406770112 |