Ura-avarrinterä, viiste H7 TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
TiN-pinnoitteella.
Voidaan hioa uudelleen.
Käyttötiedot
Uran valmistukseen standardien DIN 6885, DIN 138 ja tehdasstandardien mukaan.
Uranleveyksille toleranssilla JS9 tulee käyttää teräpaloja toleranssilla H7.
Huomautus
- Erikoiskokoja (uranleveyksiä) toimitetaan pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset sovellussuositukset löytyvät ToolScout-sovelluksestamme.
Uranleveyksistä 16 mm alkaen on tehtävä kaksi ajoa. Ensimmäinen ajo on suoritettava puolella uranleveyttä (esim. 10 mm uranleveydellä 18 mm). Ensimmäiseen ajoon suosittelemme käyttämään terää ilman viistettä (290370–290379), koska tällöin voidaan saavuttaa suurempi uransyvyys.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Sovitustarkkuudelle | H7 |
|---|---|
| Vaihe | 0,2 mm × 45° |
| Pinnoite | TiN |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitostyökalu |
| Talttapaksuus b | 6.5 mm |
| Leikkausleveys w | 3.01 mm |
| Uran syvyys d | 1.42 mm |
| Uranleveydelle m | 3 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290363 |
|---|---|
| EAN | 4045197881410 |