Uranterä, ilman viistettä H7 TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
TiN-pinnoitteella.
Voidaan uudelleenhioa.
Käyttötiedot
Uran valmistukseen standardien DIN 6885, DIN 138 ja tehdasstandardien mukaan.
Uranleveyksille toleranssilla JS9 tulee käyttää teriä toleranssilla H7.
Huomautus
- Erikoiskokoja (uranleveyksiä) voidaan toimittaa pyynnöstä.
- Tarkemmat sovellussuositukset löytyvät ToolScout-sovelluksestamme.
Uranleveyksissä alkaen 16 mm on käytettävä kahta lastuamisajoa. Ensimmäinen ajo on tehtävä puolella uranleveyttä (esim. 10 mm uranleveyden ollessa 18 mm).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Sovitustarkkuudelle | H7 |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiiliuratyökalu |
| Talttapaksuus b | 6.5 mm |
| Leikkausleveys w | 3.01 mm |
| Uran syvyys d | 2 mm |
| Uranleveydelle m | 3 mm |
| Leikkausmateriaali | HSS |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290373 |
|---|---|
| EAN | 4045197881694 |