Urantyöstöpidin, pitkä ⌀ DS 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Tietyt pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on aina mahdollisuuksien mukaan käytettävä optimaalista pidin–vaihtopala-yhdistelmää (sama koko) maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä epäkeskoholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaa säätöä varten.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseksi.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporauksen halkaisijaa, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporaus ⌀ 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 90 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | kombivarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitostyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 2 |
| Sisäinen | kyllä |
| Varren tyyppi | Yhdistelmävarsi |
| Varren mitat | 25 |
| Sopii uraleveydelle m | 6 mm; 8 mm; 6 mm; 8 mm; 6 mm; 8 mm |
| R2 | 8 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 16 mm |
| Varren ⌀ | 25 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 81 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 9 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 17.49 mm; 17.85 mm; 17.49 mm; 17.85 mm; 17.49 mm; 17.85 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290350 |
|---|---|
| EAN | 4045197880956 |