Uraliitos-/tongipidike, vakio ⌀ DS 32 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on mahdollisuuksien mukaan käytettävä aina pidikkeen ja teräpalasen (sama koko) optimaalista yhdistelmää maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä epäkeskoholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporausläpimittaa, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporausläpimitta 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 100 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | kombivarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitosjyrsin |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 1 |
| Sisäinen | kyllä |
| Varren tyyppi | Yhdistelmävarsi |
| Varren mitat | 32 |
| Sopii uraleveydelle m | 5 mm; 5 mm; 5 mm |
| R2 | 6 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 12 mm |
| Varren ⌀ | 32 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 46 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 6.35 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 12.82 mm; 12.82 mm; 12.82 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290358 |
|---|---|
| EAN | 4045197881199 |