Ura-/katkaisuteränpidin, standardi ⌀ DS 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa tulee mahdollisuuksien mukaan aina käyttää optimaalista pidin–teräpalayhdistelmää (sama koko) maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentrilevyholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporausläpimittaa, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporausläpimitta 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 90 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | yhdistelmävarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiilisaumaustyökalut |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 3 |
| Sisäinen | kyllä |
| Varren tyyppi | Yhdistelmävarsi |
| Sopii uraleveydelle m | 12 mm; 12 mm; 12 mm |
| R2 | 15 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 30 mm |
| Varren ⌀ | 25 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 104 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 16.5 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 32.56 mm; 32.56 mm; 32.56 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290355 |
|---|---|
| EAN | 4045197881151 |