Ura-/saumapidike, standardi ⌀ DS 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on mahdollisuuksien mukaan aina käytettävä optimaalista pidin–insertin yhdistelmää (sama koko) maksimaalisen stabiliteetin saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentriholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan asettamiseen.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähintään uraleveyttä vastaavaa esiporausläpimittaa (esim. uraleveys 14 mm = pienin esiporausläpimitta 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 50 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | yhdistelmävarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiilisorvaustyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 1 |
| Sopii uraleveydelle m | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| R2 | 3.9 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 7.8 mm |
| Varren ⌀ | 20 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 30 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 4.2 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 8.36 mm; 8.36 mm; 8.36 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290354 |
|---|---|
| EAN | 4045197926661 |