Ura-/saumapidike, standardi ⌀ DS 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on mahdollisuuksien mukaan aina käytettävä pidikkeen ja teräpalojen (sama koko) optimaalista yhdistelmää maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentriholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähintään uraleveyttä vastaavaa esiporaushalkaisijaa (esim. uraleveys 14 mm = pienin esiporaushalkaisija 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 40 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | kombivarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitostyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 1 |
| Sopii uraleveydelle m | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| R2 | 3.25 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 6.5 mm |
| Varren ⌀ | 16 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 25 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 3.65 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 7.03 mm; 7.03 mm; 7.03 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290356 |
|---|---|
| EAN | 4062406098704 |