Uraniskupidin uraniskuvarusteille, varsi WTO
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on mahdollisuuksien mukaan aina käytettävä optimaalista pidin- ja teräpalayhdistelmää (sama koko) maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentriholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkastamiseen.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporaushalkaisijaa, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporaushalkaisija 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 6 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | WTO |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiiliuratyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Ruuvit | 290399 1 |
| Sopii uraleveydelle m | 2 mm; 2 mm; 2 mm |
| R2 | 3.25 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 6.5 mm |
| Varren ⌀ | 16 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 25 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 3.65 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 7.03 mm; 7.03 mm; 7.03 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290352 |
|---|---|
| EAN | 4062406099558 |