Uraiskupidin urauslaitteisiin, varsi EWS + bens.
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa tulee mahdollisuuksien mukaan aina käyttää optimaalista pidin–teräpalayhdistelmää (sama koko) maksimaalisen jäykkyyden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentriholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporaus-Ø:ta, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporaus-Ø 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 30 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | EWS + Benz |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitosjyrsintyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Ruuvit | 290399 3 |
| Sopii uraleveydelle m | 10; 12 mm; 10; 12 mm; 10; 12 mm |
| R2 | 12.5 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 25 mm |
| Varren ⌀ | 16 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 37 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 14 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 27,37 mm; 27,73 mm; 27,37 mm; 27,73 mm; 27,37 mm; 27,73 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290351 |
|---|---|
| EAN | 4062406099541 |