Lyhyt uraniskuterän pidin ⌀ DS 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa optimaalista pidin–vaihtoteräyhdistelmää (sama koko) tulee aina käyttää mahdollisuuksien mukaan maksimaalisen vakauden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä eksentrikkiholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaa säätöä varten.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan suunnan tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähimmäisesiporaushalkaisijaa, joka vastaa uraleveyttä (esim. uraleveys 14 mm = vähimmäisesiporaushalkaisija 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 50 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | yhdistelmävarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiilinkierteitystyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 1 |
| Sopii uraleveydelle m | 4; 5 mm; 4; 5 mm; 4; 5 mm |
| R2 | 5 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 10 mm |
| Varren ⌀ | 20 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 28 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 5.35 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 10.71 mm; 10.91 mm; 10.71 mm; 10.91 mm; 10.71 mm; 10.91 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290359 |
|---|---|
| EAN | 4062406099442 |