Uraniskupidin lyhyt ⌀ DS 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Huomautus
- Yksittäiset pidinkoot soveltuvat eri uraleveyksille. Näissä tapauksissa on mahdollisuuksien mukaan aina käytettävä optimaalista pidin–vaihtoteräyhdistelmää (sama koko) maksimaalisen jäykkyyden saavuttamiseksi.
- Sorveissa ilman Y-akselia käytä epäkeskoholkkia nro 290391–290393 Y-koordinaatin tarkkaan säätöön.
- Monitoimikoneissa käytä kohdistuslaitetta nro 290397 ja mittakelloa karan orientoinnin tarkistamiseen.
Huomio
Käytä aina vähintään uraleveyttä vastaavaa esiporaus-halkaisijaa (esim. uraleveys 14 mm = esiporaus-halkaisija vähintään 38,22 mm)
Tekniset tiedot
| Varren pituus ls | 40 mm |
|---|---|
| Kiinnitys | kombivarsi |
| Tuotetyyppi | Ura- ja profiililiitostyökalu |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Ruuvit | 290399 2 |
| Sopii uraleveydelle m | 6; 8 mm; 6; 8 mm; 6; 8 mm |
| R2 | 8 mm |
| Teränpitimen halkaisija d1 | 16 mm |
| Varren ⌀ | 16 mm |
| Tehollinen pituus l1 | 39 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 9 mm |
| Esiporauksen vähimmäisreiän halkaisija dmin | 17.49 mm; 17.85 mm; 17.49 mm; 17.85 mm; 17.49 mm; 17.85 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290357 |
|---|---|
| EAN | 4062406099305 |