Työntöbrotsi kiilauraan, HSS, sovite JS9
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Koot 4B1–8C1 lisäksi 45° särmäviisteellä.
Terävien urareunojen jäysteenpoistoon.
Käyttötiedot
Kiila-urien rationaaliseen valmistukseen DIN 6885:n mukaisesti yhdellä työvaiheella.
Huomautus
- Koolle 2A tulee käyttää nro 290405 2A.
- Sovitteet P9 ja H9 toimitettavissa pyynnöstä.
- 1/3- ja 2/3-läpivientien jälkeen työntöiskua tulee nostaa lyhyesti – vetobrotsi oikenee itsestään.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Uransisätystyökalu |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kalvintapituus teräksessä | 6–25 mm |
| Kiilauran syvyys | 1.4 mm |
| Kalvainpituus | 197 mm |
| Selkäleveys | 3,25 mm |
| Reiän halkaisijalle standardin DIN 6885 mukaan | 8–10 mm |
| Tarvittava kalvauspaine st50:lle ja suurin kalvauspituus | 400 kg |
| Kiilaurauran leveys | 3 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 290420 |
|---|---|
| EAN | 662600555108 |