Slätvalsverktyg G sylinterivarsi-⌀ 25 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käytettäväksi CNC-koneissa sekä perinteisissä sorveissa, jyrsimissä ja porakoneissa.
Portaaton säätö µm-askelin (säätöalue -0,05 mm – +0,1 mm).
Edut
Erityisesti sarjatuotantoon. Maksimaalinen tuottavuus syötöillä 0,05–0,3 mm rullaa kohti.
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Automaattinen irrotus työkalun paluuliikkeessä estää slätvalsatun pinnan vaurioitumisen.
Käyttötiedot
- Mekaaniseen pintakäsittelyyn.
- Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enint. 1400 N/mm2 ja kovuus enint. 45 HRC.
- Työstö oikeakätisellä pyörimissuunnalla.
- Jopa toleranssiluokkaan IT8.
- Rei’ille enintään ⌀ 49 mm.
Huomautus
Alkaen ⌀ 10 mm voidaan optiona toimittaa sisäisellä jäähdytyksellä.
Tekniset tiedot
| Varren kiinnitystyyppi | lieriövarsi-⌀ 25 mm |
|---|---|
| Varren kiinnitystyyppi | sylinterivarsi – ⌀ 25 mm |
| Ulkonema pituus la | 163 mm |
| Tehollinen pituus ln | 162 mm |
| Säätöalue | -0,05 / +0,1 mm |
| Nimellis⌀ d | 45 mm |
| Rullien lukumäärä | 8 |
| Varren halkaisija ds | 35 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291556 |
|---|---|
| EAN | 4060491000688 |