Sileävalssaustyökalu G, sylinterivarsi-⌀ 20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöön CNC-koneissa sekä perinteisissä sorveissa, jyrsinkoneissa ja porakoneissa.
Portaaton säätö µm:n tarkkuudella (säätöalue -0,05 mm:stä +0,1 mm:iin).
Etu
Erityisesti sarjatuotantoon. Maksimaalinen tuottavuus syötöillä 0,05–0,3 mm rullaa kohti.
Pintalaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Automaattinen irrotus työkalun paluuliikkeessä estää sileävalssatun pinnan vaurioitumisen.
Käyttötiedot
- Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
- Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
- Työstö oikeakätisellä suunnalla.
- Jopa toleranssiluokkaan IT8.
- Rei’ille aina ⌀ 49 mm asti.
Huomautus
Alkaen ⌀ 10 mm voidaan valinnaisesti toimittaa sisäisellä jäähdytyksellä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
|---|---|
| Ulkonema pituus la | 128 mm |
| Tehollinen pituus ln | 50 mm |
| Säätöalue | -0,05 / +0,1 mm |
| Nimellis⌀ d | 25 mm |
| Rullien lukumäärä | 6 |
| Varren halkaisija ds | 35 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291553 |
|---|---|
| EAN | 4060491000497 |