Pintavalssaintyökalu G sylinterivarsi-⌀ 16 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttö CNC-koneissa sekä perinteisissä sorveissa, jyrsimissä ja porakoneissa.
Portaaton säätö µm:n tarkkuudella (säätöalue -0,05 mm – +0,1 mm).
Etu
Erityisesti sarjatuotantoon. Maksimaalinen tuottavuus syötöillä 0,05 mm – 0,3 mm per rulla.
Pintalaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Automaattinen irrotus työkalun paluuliikkeessä estää pintavalssatun pinnan vaurioitumisen.
Käyttötiedot
- Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
- Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
- Työstö myötäpäivään.
- Toleranssiluokkaan IT8 asti.
- Rei’ille ⌀ 49 mm asti.
Huomautus
Alkaen ⌀ 10 mm voidaan toimittaa optiona sisäisellä jäähdytyksellä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
|---|---|
| Ulkonema pituus la | 128 mm |
| Tehollinen pituus ln | 50 mm |
| Säätöalue | -0,05 / +0,1 mm |
| Nimellis⌀ d | 6 mm |
| Rullien lukumäärä | 3 |
| Varren halkaisija ds | 35 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291550 |
|---|---|
| EAN | 4060491000282 |