Sileävälssityökalu EGI5-32AI universal
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöön CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Suuri joustavuus ulko- ja sisäpuolisen käytön ansiosta.
Halkaisijasta riippumaton (suositusalueen sisällä) sisätyöstössä.
Etu
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Ulko-⌀ alkaen 10 mm ja sisä-⌀ alkaen 32 mm.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa sisäänrakennettuna pitimeen.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavissa pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta. <Sopii taulukkokäyttöön
- Muita varren liitäntöjä saatavilla pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
⌀-alue ulkopuoli (suositus): 10 mm – 100 mm
⌀-alue sisäpuoli (suositus): 32 mm – 150 mm
Rakenne
Käytettäväksi CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Korkea joustavuus ulkoisen ja sisäisen käytön ansiosta.
Halkaisijasta riippumaton (suositellulla alueella) sisäisessä työstössä.
Etuna
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Ulko-⌀ alkaen 10 mm ja sisä-⌀ alkaen 32 mm.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa integroituna pidikkeeseen.
Huomautus
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI25 |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 58 mm |
| Rullan ⌀ | 5 mm |
| Suurin valssausvoima | 3 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI25 |
| Ulkonema pituus la | 168 mm |
| Tehollinen pituus ln | 100 mm |
| Min. halkaisija ⌀ | 32 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291530 |
|---|---|
| EAN | 4060491000251 |