Sileävälssityökalu EG5 universal
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöön CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa sisäänrakennettuna pitimeen.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavissa pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseiselle työstöpinnalle riippuu revolverityypistä (tähti / levy).
Sopii taulukkokäyttöön
⌀-alue (suositus): 10 mm – 100 mm
Rakenne
Käytettäväksi CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etuna
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa integroituna pidikkeeseen.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavilla pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseiselle työstöpinnalle riippuu revolverityypistä (tähti / levy).
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI20 |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 80 mm |
| Rullan ⌀ | 5 mm |
| Suurin valssausvoima | 3 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI40 |
| Ulkonema pituus la | 121 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291505 |
|---|---|
| EAN | 4060491000084 |