Pintavalssaintyökalu EG5 universal
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Käyttöön CNC- ja perinteisillä sorveilla.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti sekä oikea- että vasenkätisenä versiona.
Etu
Mahdollinen pinnanlaatu Rz < 1 µm.
Syöttö mahdollista jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa integroitu pitimeen.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavissa pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseiselle työstöpinnalle riippuu revolverityypistä (tähti / levy).
Sopii (taulukko)
⌀-alue (suositus): 10 mm – 100 mm
Rakenne
Käyttö CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleismallisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pintalaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollista jopa 1 mm/kierros (pintavalssattu).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, kun lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Toimitussisältö
Kaksi vararullaa integroitu pidikkeeseen.
Huomautus
- Muita varsi-/liitäntävaihtoehtoja saatavissa pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseisellä työstöpinnalla riippuu revolverityypistä (tähtirevolveri / levyrevolveri).
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Silovalssaustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI20 |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 78 mm |
| Rullan ⌀ | 5 mm |
| Suurin valssausvoima | 3 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI25 |
| Ulkonema pituus la | 83 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291500 |
|---|---|
| EAN | 4060491000039 |