Tasovalssaus-/kiillotustyökalu EG45-40M, universaali
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käytettäväksi CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etuna
Pintalaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen aina 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pintaviimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavana pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniikkasuositukset löydät käyttöohjeesta.
Valssausrullasäde = 2,5 mm. Työstettävät työkappalesäteet 4–12 mm.
Suositus
Ulkopinnoille, joissa seuraava säde siirtyy tasopintaan.
Soveltuu taulukko käyttöön
⌀-alue (suositus): alkaen 35 mm
Rakenne
Käyttöön CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää universaalisti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pintalaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset jatkuvalla valssausvoiman mittauksella.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pintakäsittelyyn.
Kaikkien metallimateriaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavana pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löytyvät käyttöohjeesta.
Valssausrulla-/rullasäde = 2,5 mm. Työstettävät työkappalesäteet 4 mm:stä 12 mm:iin.
Suositus
Ulkopinnoille, joissa on seuraava säde siirryttäessä tasopintaan.
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | S25 |
| Varren koko | 25 × 25 mm |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 101.1 mm |
| Rullan ⌀ | 40 mm |
| Suurin valssausvoima | 4 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | S25 |
| Ulkonema pituus la | 130 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291520 |
|---|---|
| EAN | 4060491000176 |