Silotusvalssityökalu EG3T-3 universal
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käyttöön CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pinnan viimeistelyssä).
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Käyttöön pitkäsorvauskoneissa.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavilla pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniikkasuositukset löydät käyttöohjeesta. <Soveltuu taulukkokäyttöön
- Muita varren liitäntöjä saatavilla pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löydät käyttöohjeesta.
⌀-alue (suositeltu): 5 mm − 50 mm
Rakenne
Käytettäväksi CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Mahdollinen pinnanlaatu Rz < 1 µm.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Käyttötiedot
Mekaaniseen pintojen viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Käytettäväksi pitkäsorvauskoneissa.
Huomautus
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sileävalssaustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | S10 |
| Varren koko | 10×10 mm |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 5 mm |
| Rullan ⌀ | 3 mm |
| Suurin valssausvoima | 0,6 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | S10 |
| Ulkonema pituus la | 110 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291507 |
|---|---|
| EAN | 4060491017488 |