Sileävalssaus-/kiillotustyökalu EG14 universal
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käytettäväksi CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollinen jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pintakäsittelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Huomautus
- Muita varsi-/liitäntätyyppejä saatavana pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löydät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseisellä työstöpinnalla riippuu revolverityypistä (tähti / kiekko).
Soveltuu taulukkokäyttöön
⌀-alue (suositus): alkaen 50 mm
Malli
Käyttöön CNC- ja perinteisissä sorveissa.
Symmetrinen rakenne – voidaan käyttää yleiskäyttöisesti oikea- ja vasenkätisenä versiona.
Etu
Pinnanlaatu Rz < 1 µm mahdollinen.
Syöttö mahdollista jopa 1 mm/kierros (pintakäsitelty).
Tasaiset tulokset valssausvoiman jatkuvan mittauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Mekaaniseen pinnan viimeistelyyn.
Kaikkien metallisten materiaalien työstöön, joiden lujuus on enintään 1400 N/mm2 ja kovuus enintään 45 HRC.
Huomautus
- Muita varren liitäntöjä saatavilla pyynnöstä.
- Yksityiskohtaiset tekniset suositukset löydät käyttöohjeesta.
Työkalun käyttö kyseiselle työstöpinnalle riippuu revolverityypistä (tähti / levy).
Tekniset tiedot
| Lastuamissuunta | vasen ja oikea |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sileävalssaus-/kiillotustyökalu |
| Varren kiinnitystyyppi | VDI40 |
| Kärjen keskipisteen siirtymä f | 44 mm |
| Rullan ⌀ | 14 mm |
| Suurin valssausvoima | 8 kN |
| Varren kiinnitystyyppi | PSC63 |
| Ulkonema pituus la | 196 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 291515 |
|---|---|
| EAN | 4060491000152 |