Sorvausterä, leveä, neutraali, DIN 4976:n (ISO 4) mukainen P20/K25
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kovametalli – teräsvarsi, jonka lujuus 700–800 N/mm2, ja jyrsitty, tasainen vapaapinta. Varustettu timanttihiotuilla kovametallisilla vaihtoterillä. Terien kulmat ovat tarkkuushiotut. Kaikki sorvaustyökalut toimitetaan terävin leikkuusärmin. Terän särmää hiomalla voidaan pidentää leikkuukiilan käyttöikää. Hiottavan leikkuusärmän osuus riippuu työstöolosuhteista. Karkeatyöstössä ja katkonaisessa työstössä on erittäin tärkeää, että terät hiotaan.
Varustettu timanttihiotuilla kovametallisilla vaihtoterillä.
Käyttötiedot
P20/K25 teräksen ja valuraudan työstöön.
M20 ruostumattomien terästen yleiseen työstöön.
Huomautus
Karkeatyöstössä ja katkonaisessa työstössä särmä tulisi viimeistellä käsihiomakivellä boorikarbidista (nro 558812).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sorvaustyökalu |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | P20/K25 |
| Kokonaispituus | 110 mm |
| Varren korkeus h | 16 mm |
| Varren leveys b | 16 mm |
| Terän leveys | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 296605 |
|---|---|
| EAN | 4045197519504 |