Katkaisuteräpalkki
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Pistoterät pistoteräpalojen nro 278029–278036 kanssa.
Rakenne
Kaikki koot yhdellä ainoalla teräpesällä kahdelle uritusleveydelle (3 mm ja 4 mm). Pistoterän teräpaloille nro 278029–278036.
Huomautus
14 mm:n uritussyvyydestä alkaen toinen särmä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi muodostua uria.
Huomio
Katkaisuteräpalojen kiinnitys on mahdollista vain yhdessä peruspitimen nro 278008 ja 278009 kanssa. Katkaisuvaihtopalojen vaihto onnistuu helposti irrottamalla vain peruspitimen puristuslistan etummainen ruuvi.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuteräpalkki |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Varren tyyppi | Teräpidin |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Uran leveys w | 3; 4 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 65 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Vapaahionnan pituus | 32.5 mm |
| Uran leveys w | 3; 4 mm |
| Korkeus h1 | 25 mm |
| Leveys b2 | 2.6 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus | 150 mm; 150 mm; 150 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 278005 |
|---|---|
| EAN | 4062406380779 |