Eco-katkaisuterä, neutraali
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jäähdytysnesteen syöttö muiden valmistajien kiinnityksiin (esim. EWS).
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Käyttötiedot
Syville urille ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Sulkuruuvi nro 279828 koko 2.
Sulkuplatta nro 279830 koko 1.
Huomaa
Asennusavain nro 279940 on tilattava erikseen.
Sopii
Pidikkeeseen nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai nro 319132–319133 (VDI-pidin).
Rakenne
Jäähdytysnesteen syöttö muiden valmistajien kiinnikkeisiin (esim. EWS).
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Käyttötiedot
Syviin uriin ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Sulkuruuvi nro 279828 koko 2.
Sulkuplaatta nro 279830 koko 1.
Huomio
Asennusavain nro 279940 tilattava erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urausterä |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Järjestelmäavain | kyllä |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Uran leveys w | 2 ja 2,2 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 60 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Uran leveys w | 2; 2,2 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Leveys | 2 ja 2,2 mm; 2 ja 2,2 mm; 2 ja 2,2 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 273564 |
|---|---|
| EAN | 4062406202774 |