Sisäinen teränpidin piston sorvaukseen, oikea
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa se takaa maksimaalisen vakauden aksiaalisia ja radiaalisia leikkausvoimia vastaan, mikä tuottaa selvästi paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Sorvauspuomi |
|---|---|
| Käyttö | Oikea |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Sorvauspuomi |
| Kokonaispituus l | 180 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Käyttöalue | Säteittäinen sisäpuolen urasorvaus |
| Uran leveys w | 1,5 mm |
| Ruuvit | 279815 12 (TX15; 3,5 Nm) |
| Tmax sisäpuolinen koneistus | 6 mm |
| Ulkoneva pituus l1 upotetuille pitimille | 30 mm |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Min. halkaisija ⌀ | 19 mm |
| Keskisiirtymä l3 | 10.5 mm |
| Varren malli | Sorvauspuomi |
| Kokonaispituus l | 180 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 273790 |
|---|---|
| EAN | 4062406087203 |