Hienohampainen pyörösahanterä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuusrakenne ja hyvä laatu edulliseen hintaan.
Höyrystetty pinta suojaa materiaalin tarttumahitsautumiselta.
Käyttötiedot
Pieninopeuksisilla koneilla (n. 50 kierrosta/min).
Hammasjako t: (hammastusmuoto).
- 4 mm (BW) − Profiileille ja putkille, joiden seinämänpaksuus 1,0–1,5 mm.
- 5 / 6 mm (HZ) − Keskikokoisille profiileille, putkille ja tarkkuusvaluille, seinämänpaksuus tai poikkileikkaus 1,5–20 mm.
- 7 / 8 mm (HZ) − Karkeille profiileille ja tarkkuusvaluille, seinämänpaksuus tai poikkileikkaus enintään n. 50 mm.
- 10 – 16 mm (HZ) − Erittäin paksuille poikkileikkauksille ja tarkkuusvaluille yli 50 mm.
Huomautus
- Ruostumattomalle teräkselle (esim. V2A) oikea leikkuunopeus ja voitelu ovat kriittisiä (ks. lastuavan työstön käsikirja, nro 110020).
- Pyöreys- ja aksiaalisen heiton arvot ovat selvästi parempia kuin DIN 1840:n lukemat, joissakin tapauksissa jopa 50 %.
Seuraajatuote tuotteelle nro 177050.
Käyttötiedot
N
600
N
800
P
37
P
22
P
20
N
400
K
27
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pyörösahanterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Sopii materiaalille | Metalli |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Reiän ⌀ | 40 mm |
| ⌀ | 250 mm |
| Paksuus | 2.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 200 |
| Varren malli | reiällä |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 200 |
| Jako t | 4 mm |
| Sopii sahamerkkeihin | Eisele |
| Vetoaukon halkaisija | 8; 12 mm |
| Ajonastareikien määrä | 2; 4 |
| Vientitappireikien jakoympyrä | 55; 64 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 177055 |
|---|---|
| EAN | 4067263046561 |